Prach a Broky | výběr fotek

Gigantický projekt Prach a broky byl konečně završen a nastal čas sklízet jeho plody. Film měl dohromady 50 projekcí účastí kolísající od několika set po několik jednotek diváků. V součtu vidělo v kinech náš snímek skoro pět tisíc lidí a další desítky tisíc si ho pustily online nebo si ho koupily na DVD.

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeIda30223f006

 

Noční království | Ohně Badchanu

14.-15. dubna 2016, hájovna Na Dědku

Tradiční dědkovská hra navázala na předchozí hry z edice Noční království.
Hlavním cílem tentokrát bylo získat od ještěřího lidu dračí vejce, a více než kdy dřív byly děti také zaměstnány rozličnými aktivitami ve městě a jeho okolí.
Hráčům se podařilo nakonec vejce získat, ale právě v tom okamžiku přitáhla nebezpečná skupina Smrtonošů a dračí vejce ukradla.
Co se dělo s drakem dál poté rozvinul letní tábor....

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeIddbdd61acc6

 

Noční království | Údolí draka

8.-12. srpna 2016, Březnice

Údolí draka navázalo na jarní příběh, který skončil krádeží dračího vejce. V létě se již děti musely potýkat s dospělým plazem a jeho ničivou silou. Kromě tradičních překážek kladených organizátory museli účastníci nově zápolit také s nástrahami tržní ekonomiky. Vedení tábora měla na starosti Míša a zdatně jí jako vždy sekundoval chrabrý Huan.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeId865646c048

 

Slavnost královny Johanky

25. června 2016, Rožmitál

Naším hlavním příspěvkem k rožmitálské historické slavnosti byla tentokrát organizace hlavního programu na náměstí. Celý výstup jsme napsali jako divadelní scénku se vstupy lokálních hudebníků a tanečníků a tento přístup se velmi osvědčil. My sami jsme kromě celkové režie vystoupili s tancem Fabiánových divoženek, šermířskou scénkou o vypráskání pytláků strážcem lesa a rytířským soubojem.

Hry v zámecké si tentokrát vzal na starosti hlavní supervizor dětských akcí. Witas a představil nový koncept, jenž si rychle získal mnoho fanoušků. Děti se v tomto podání shlukovaly ve větších skupinách v jakémsi „larpovém“ městě, odkud pak vyrážely hromadně na bandu zbojníků. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeId123f943e7c

 

Prach a Broky | Lucerna

15. ledna 2016, Praha, Kino Lucerna

Vrcholem naší tour byla mazácká projekce v nejkrásnějším českém kině. Film se promítal společně se studentským filmem Lesapán.

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeId3651c84c29

 

Prach a broky | Amsterdam

27. 2. 2016, Amsterdam, Badhuisthater 

Do holandské metropole jsme se vydali na popud jednoho z externích členů štábu, Ondry Vaverky, který v Amsterdamu pracuje. Vzhledem vysoké poptávce (podívat se chtěli i fanoušci) jsme nakonec vypravili tři dodávky plné lidí. Vaverka pojal samotnou velkolepě a dojednal limuzínu, která vybrané členy štábu dovezla až před místo konání, divadlo Badhuistheater. Tam je uvítal nadšený dav (bohužel čekající na druhé straně divadla). Promítání bylo uvozeno slovem v angličtině, aby všichni diváci znali zázemí jednotlivých postav. Velkou část návštěvníků také tvořila česká komunita žijící v Holandsku. Pak již následovala oslava až do ranních hodin.

 

 

Historický čundr

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeId3e9fca26ac

 

Rosenthal | Kalendář Roses 2016

Ryze holčičí projekt rosenthalského kalendáře se dočkal své podoby i v roce 2016!

View the embedded image gallery online at:
http://www.rosenthalci.cz/akce/2016#sigFreeId6bc9fa5d2b