Prach a Broky | výběr fotek

 

Noční království | Ohně Badchanu

14.-15. dubna 2016, hájovna Na Dědku

Tradiční dědkovská hra navázala na předchozí hry z edice Noční království.
Hlavním cílem tentokrát bylo získat od ještěřího lidu dračí vejce, a více než kdy dřív byly děti také zaměstnány rozličnými aktivitami ve městě a jeho okolí.
Hráčům se podařilo nakonec vejce získat, ale právě v tom okamžiku přitáhla nebezpečná skupina Smrtonošů a dračí vejce ukradla.
Co se dělo s drakem dál poté rozvinul letní tábor....

 

Slavnost královny Johanky

25. června 2016, Rožmitál

Naším hlavním příspěvkem k rožmitálské historické slavnosti byla tentokrát organizace hlavního programu na náměstí. Celý výstup jsme napsali jako divadelní scénku se vstupy lokálních hudebníků a tanečníků a tento přístup se velmi osvědčil. My sami jsme kromě celkové režie vystoupili s tancem Fabiánových divoženek, šermířskou scénkou o vypráskání pytláků strážcem lesa a rytířským soubojem.

Hry v zámecké si tentokrát vzal na starosti hlavní supervizor dětských akcí. Witas a představil nový koncept, jenž si rychle získal mnoho fanoušků. Děti se v tomto podání shlukovaly ve větších skupinách v jakémsi „larpovém“ městě, odkud pak vyrážely hromadně na bandu zbojníků. 

 

Noční království | Údolí draka

8.-12. srpna 2016, Březnice

Údolí draka navázalo na jarní příběh, který skončil krádeží dračího vejce. V létě se již děti musely potýkat s dospělým plazem a jeho ničivou silou. Kromě tradičních překážek kladených organizátory museli účastníci nově zápolit také s nástrahami tržní ekonomiky. Vedení tábora měla na starosti Míša a zdatně jí jako vždy sekundoval chrabrý Huan.

 

 

Prach a Broky | Lucerna

15. ledna 2016, Praha, Kino Lucerna

Vrcholem naší tour byla mazácká projekce v nejkrásnějším českém kině. Film se promítal společně se studentským filmem Lesapán.