Vítejte na webových stránkách spolku

 rose logo

 

 

rolujte

Aktuality

Celebrant

Celebrant

Celebrant - kekelová otvíračka sezóny! Spustila se plná verze stránek, včetně přihlašování! Čtěte, registrujte se a pojeďte vybojovat vítězství na pole Celebrantu!
www.celebrant.cz

Den s kralovnou

Slavnost královny Johanky

Naší nejdůležitější každoroční akcí je rožmitálská městská slavnost královny Johany z Rožmitálu, druhé manželky Jiřího z Poděbrad. Do programu se zapojuje celé město a okolí, školy, divadelníci, rytíři, spolky. Pestrý celodenní program je určen pro všechny věkové kategorie a odehrává se v historickém centru města. V roce 2017 jsme předvedli v zámecké zahradě představení Bitva o Třemšín.

Prach a broky

Prach a broky

Náš dosud největší projekt, film Prach a broky, je ke zhlédnutí online. Snímek usilovně chystali po takřka tři roky a následně jej během roku 2016 promítali ve městech po celé České republice – po rožmitálské premiéře následovaly projekce v asi padesáti kinech a klubech, včetně mezinárodní premiéry v Amsterodamu. Šňůru představení ukončil loupežnický bál v Grébovce a nyní je možné se na film volně podívat na internetu.

O nás

O nás

Kdo jsme

Spolek Rosenthal vznikl v roce 2008 a od té doby se snažíme pořádat kulturní akce nejen v naší základně v Rožmitále, ale i na dalších místech v celé republice. Věnujeme se především vlastní filmové a divadelní tvorbě, pořádání dětských táborů a zážitkových her pro dospělé, příležitostně také bitvám a historickému šermu.

Členové

Členové

Spolek má v současné době 33 členů – Rosenthalců a Rosenthalkyň.

Dokumenty

Dokumenty

Zde naleznete výroční zprávy, stanovy a další oficiální dokumenty, týkající se chodu spolku.

Stanovy spolu Rosenthal z.s., Výroční zpráva 2016, Výroční zpráva 2015, Výroční zpráva 2014, Výroční zpráva 2013, Výroční zpráva 2012, Výroční zpráva 2011, Výroční zpráva 2010

Historie

mezera
 

Rosenthal 2017

V letošním roce se dále rozvíjí spolupráce s dalšími spolky z našeho okolí, jako je Kulturní Gang Březnice, skautské středisko Třemšín, Rolling nebo Březnický a rožmitálský divadelní spolek. Kromě tradičních akcí pro vás na podzim chystáme i jedno velké překvapení!

mezera
cara
mezera

Rosenthal 2016

Většinu roku jsme strávili promítáním našeho filmu Prach a broky po českých a moravských městech, ale čas jsme si udělali i na ostatní akce – Noční království, Slavnost královny Johanky nebo historické putování brdskými lesy.

 
mezera
cara
mezera
 

Rosenthal 2015

Velkého rozmachu dosahují dětské akce, které vznikají pod jednotným vedením a konceptem, a které jsou dějově vzájemně propojené. Mimoto dále pokračují práce na filmu, pouze se přesunuly z natáčecího placu do střihačských a zvukařských dílen. V prosinci nás ale čeká slavnostní premiéra!

mezera
cara
mezera

Rosenthal 2014

Tématem, které se jako červená nit táhlo celým tímto rokem, byli loupežníci – o jara do zimy se totiž natáčel film Prach a broky, který nás vybičoval k dosud nevídané aktivitě. Loupežnickou tématiku jsme uvedli také na Johance v představení Brdské báchorky. Namísto Západních úvalů jsme toho roku pořádali na Orlíku u Humpolce bitvu Smrtihlav ze světa Warhammeru.

 
mezera
cara
mezera
 

Rosenthal 2013

Velkolepou akcí tohoto roku bylo uvedení výpravné hry De la Bête, nejprve pro studenty brněnských univerzit v rámci letní školy, a posléze ve dvou bězích pro veřejnost. Pamětihodnými se stal také závěrečný ročník Západních úvalů, probíhající v ukrutných mrazech. Své město jsme s představením UnlimitedFightingChampionship reprezentovali na historických slavnostech v Kunštátu a tutéž scénku jsme předvedli i v Rožmitále na Johance. Také proběhlo stěhování do nového skladu.

mezera
cara
mezera

Rosenthal 2012

Dětské hry, tradičně pořádané na jaře, dostávají jednotný směr a značku Černobor. Na Johance jsme předvedli příběh Dětřicha z Buzic, alias Bivoje, ve spolupráci se šermíři z celé republiky, a večer pak divadelní kus Věčný svár. Na konci léta se uskutečnil historický larp Borograv, odehrávající se na Balkáně během druhé světové války.

 
mezera
cara
mezera
 

Rosenthal 2011

Tradiční historická slavnost Den s královnou Johankou byla tentokrát plně v naší režii. Během roku jsme intenzivně stříhali film Klikaři a připravovali larp Porta rossa, kteréžto projekty byly oba uvedeny v listopadu onoho roku. Prvním rokem jsme pořádali bitvu Západní úvaly a také jsme se definitivně přestěhovali do skladu u Tomáše Sloupa.

mezera
cara
mezera

Rosenthal 2010

První dětský tábor, jejž jsme pořádali ve spolupráci s MC Pampeliška, spatřil světlo světa právě srpnu toho roku. LarpemArdávské údolí jsme zase navázali několikaletou spolupráci s předními českými tvůrci. Při Dni s královnou Johankou jsme předvedli monumentální Bitvu o MinasTirith a v dubnu proběhla premiéra dlouho očekávaného snímku Poslední služba.

 
mezera
cara
mezera
 
 
mezera

Partneři

 

 rozmital kaiser logo kaiser merlet
rolling  JM creative branding SKAUT logo cerne kgb
pampeliska logo breznice podbrdske
brds
kudyznudy

 

Kontakt

Rosenthal z.s.
Rybova 48
Rožmitál pod Třemšínem
262 42
IČO: 22721801

facebook.com/rosenthalzs
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
účet: 2500414698/2010
+420 605 266 701

Loading, please wait..
 

Prach a Broky | výběr fotek

Gigantický projekt Prach a broky byl konečně završen a nastal čas sklízet jeho plody. Film měl dohromady 50 projekcí účastí kolísající od několika set po několik jednotek diváků. V součtu vidělo v kinech náš snímek skoro pět tisíc lidí a další desítky tisíc si ho pustily online nebo si ho koupily na DVD.