Příměstský tábor z důvodu nízké účasti zrušen!

Příměstský tábor se i letos koná ve spolupráci s RC Pampeliška v Březnici u Příbrami. Tentokrát se skupina dobrodruhů vydá po stopách rodu Zmrzlíků, kteří vládli v období Husitských válek v Březnici. 

Tábor přináší dětem zábavu o prázdninách a rodičům klidný týden, kdy je o jejich ratolesti postaráno. Během pěti dní, kdy hráči přijíždí každý den na osmou hodinu ranní a odjíždí v odpoledních hodinách podle možností rodičů a připraveného programu, se odehrává dramatický příběh. Děti se tak stávají součástí husitské éry dějin, ve které musí jednat jak mezi sebou, tak s ostatními postavami.

 

!!TATO STRÁNKA PROCHÁZÍ CELKOVOU REKONSTRUKCÍ A BUDE ZNOVU SPUŠTĚNA 31.10. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!

 

Historie

Hodní Češi proti zlým Němcům. Hodní husité proti zlým katolíkům. Hodní katolíci proti zlým husitům. Husitské války jsou bezesporu jedno z nejslavnějších období české historie. Kdo byl ale tenkrát zlý a kdo byl ten hodný? Nechte se vtáhnout do období husitských válek a sami se rozhodněte, za co stojí bojovat.

O projektu

Hra Třemšínský poklad si neklade za cíl historii vyučovat jako ve školních lavicích. Jejím základem je poutavý příběh, který postupně odhaluje obraz této historické epochy. Hráči postupně na pozadí příběhu plní úkoly z nejrůznějších kategorií – sportovní, logické i dramatické – a tím se interaktivně učí rozvíjet motoriku, rozumové schopnosti i komunikaci s ostatními.

Aktivity

Děj hry je sice do určité míry předem dán, ale přesto zůstává dost prostoru pro další aktivity jako trénink v boji, obchodování, plnění vedlejších úkolův nebo třeba zakládání tajných spolků. Každý hráč má tedy prostor rozhodnout se, jak chce hru hrát, a kterým aktivitám se chce věnovat nejvíce.O nás

Spolek Rosenthal z.s. již devátým rokem nabízí dětem (holkám i klukům) ve věku 9 - 13 let možnost zúčastnit se jarní víkendové bojové hry a nebo letního příměstského tábora. Náš tým se skládá ze členů spolku Rosenthal a mnoha externistů. Naše činnost je dobrovolná a pro organizátory je tvorba her náplň volného času. Více informací o našich aktivitách najdete zde.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd